Kong Valdemars Trop

Nyhedsbrev fra Kong Valdemars Trop - Marts 2016

  Kong Valdemars Trop

Nyhedsbrev fra Kong Valdemars Trop - Marts 2016


Kære medlemmer, ledere, forældre.

Fra redaktøren

Der blev bogstaveligt talt gået til den på vandreturen i januar. Og det på trods af et vel ikke helt optimalt vejr den dag (så vidt redaktøren husker). Godt gået til dem der deltog ;-) Vi har også fået holdt det årlige forældrerådsmøde. Der er endnu ikke indløbet bulletiner herfra til redaktøren, så de vil komme ved senere lejlighed.
 
SpildOp
Der er nu lagt SpildOp bemandingsplan for april-november. Planen ses i bunden af dette nyhedsbrev, og kan som sædvanligt også findes her: https://goo.gl/2huQMv (hvor der også er mere information om hvad SpildOp er).

Sæt allerede nu kryds i kalenderen!

Hvis du ved at du ikke kan stille med en person på den anviste dag, så kontakt kaptajnen på den konkrete tur og aftal om du kan undværes eller om du skal finde en at bytte med.

Husk: SpildOp turene står for en meget stor del af troppens økonomi, og er derfor helt afgørende for troppens virke.

Informationerne i bemandingsplanen er som altid taget fra medlemsregisteret. Hvis noget ikke er korrekt, så informer kaptajnen, og kontakt louise@knob.dk så vi kan få det rettet i medlemsregisteret.

Datoer til kalenderen

  • 5-7/5 Stifinderturnering 
  • 27-29/5 Ulveturnering

Kommentarer til selve nyhedsbrevet kan sendes til ”redaktøren” (bo-@-boegvald.com). Øvrige kommentarer bedes sendt direkte til den enkelte tropsfører (se www.kongvaldemarstrop.dk for kontakt info).

Tilmelding/framelding til nyhedsbrev
Nyhedsbrevet sendes til alle e-mail adresser som er registreret i medlemsregistret. Hvis du har behov for at ændre e-mail adresse, så kontakt louise-@-knob.dk.  


SpildOp bemandingsplan, april-november 2016
 
Dato Nr. Navn Telefon Mobil e-mail Rolle Spejder
9/4              
    Amdi Silword   60929269 amdisilword-@-gmail.com Kaptajn  
  15 Verena H. K. Petersen   20975828 verena-@-live.dk Forældre Claudia
  90 Anja Nielsen   30254632 Awnpost-@-gmail.com Forældre  
  27 Mads 48254597 31714597 elgstrom-@-email.dk Forældre  
  38 vicky   51194722 mivsesmor-@-gmail.com Forældre  
14/5              
    Christian (Emil Børgensen)   22271363 kch-@-c.dk Kaptajn  
  19 Anne-Lie   61380321 eilenna73-@-gmail.com Forældre Andreas
  47 Lars Folke   21972086 larsfolke-@-yahoo.com Forældre  
  48 Louise Svarthol Lund   21472683 louise-@-knob.dk Forældre  
  51 (forældre til Emil F. Nielsen)   26824731   Forældre  
11/6              
    Bo Bøgvald   29293179 bo-@-boegvald.com Kaptajn  
  21 Kirsten   99554910 kirth-@-dongenergy.dk Forældre Emma
  47 Lars Folke   21972086 larsfolke-@-yahoo.com Forældre  
  48 Louise Svarthol Lund   21472683 louise-@-knob.dk Forældre  
  51 (forældre til Emil F. Nielsen)   26824731   Forældre  
13/8              
    Tommy Djurlo Petersen   60861896 lene.tommy-@-gmail.com Kaptajn  
  24 Torben Andersen   41131622 racermekaniker-@-live.dk Forældre Daniel
  54 Bente   50448521 Bentefodbold-@-gmail.com Forældre  
  55 Lykke Gerner Pokorny   26837997 pokorny78-@-hotmail.com Forældre  
  64 Lars Hanssen     lars.hanssen7-@-gmail.com Forældre  
10/9              
    Amdi Silword   60929269 amdisilword-@-gmail.com Kaptajn  
  30 Michael Stougaard   61998020 michael.stougaard-@-ofir.dk Forældre Ellen
  67 Mie Heinfelt   21796509 mhh-@-hrs.dk Forældre  
  83 Mie Hansen   40258401 mie-@-gasogolie.dk Forældre  
  84 Jan Michaelsen   52430472 jemichaelsen-@-gmail.com Forældre  
8/10              
    Christian (Emil Børgensen)   22271363 kch-@-c.dk Kaptajn  
  85 Line Sommerfelt   26701306 sommerfelt-@-live.dk Forældre  
  86 Jeanette Sylvest   24423287 jkssylvest-@-hotmail.com Forældre  
  88 Vicki Sørensen   51194722 mivsesmor-@-gmail.com Forældre  
  92 Rikke Tolver Peters   24453031 Rikkepeters-@-hotmail.com Forældre  
12/11              
    Kim Hendry 40400777   Kim-@-hendry.dk Kaptajn  
  68 Camilla Bendtsen   22373502 caha-@-webspeed.dk Forældre  
  82 Stine Due Helsbøl   24240017 moeffe-@-dnh.dk Forældre  
  89 Nebras Monem 42436262 60243441 Nebras.Monem-@-Yahoo.dk Forældre  
  43 Niels Bloch Johansen   21205745 nb-@-adslhome.dk Forældre  

 

Modtag ikke flere e-mails fra Kong Valdemars Trop
Denne mail er sendt fra ForeningsAdministrator.dk
DEL PÅ: